O'zbekcha                    English        
Multimedia umumta`lim dasturlarini rivojlantirish markazi  

!







 Oqituvchi va murabbiylar kuni munosabati bilan talim-tarbiya tizimida alohida ornak korsatgan xodimlardan bir guruhini mukofotlash togrisida
Do`stiga yuborish Do`stiga yuborish   Bosma uchun versiya Bosma uchun versiya

O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining farmoni

Mamlakatimizda yosh avlodning intellektual va ma’naviy salohiyatini yuksaltirish, ularni ona Vatanga muhabbat, istiqlol g‘oyalariga sadoqat ruhida tarbiyalash ishlariga qo‘shgan salmoqli hissasi, ta’lim-tarbiya tizimidagi ko‘p yillik samarali mehnati, yoshlarga ilm-fan asoslari va zamonaviy kasb-hunarlarni o‘rgatishdagi fidoyiligi hamda ijtimoiy hayotdagi faol ishtiroki uchun quyidagilarga faxriy unvonlar berilsin:


«O‘zbekiston Respublikasi xalq o‘qituvchisi»

Mamasharipova Dilorom Muxammadiyevna-Oqdaryo tumanidagi 45-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktabining matematika va informatika fanlari o‘qituvchisi, Samarqand viloyati

Fozilova Ra’no To‘laganovna-Chinoz tumanidagi 40-umumiy o‘rta ta’lim maktabining ona tili va adabiyot fani o‘qituvchisi, Toshkent viloyati

«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan xalq ta’limi xodimi»

Bozorov Abduqayum Karimovich-Baliqchi tumanidagi 12-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktab-internatining kimyo fani o‘qituvchisi, Andijon viloyati

Genjemuratova Gulsara Oralbayevna-Qorao‘zak tumanidagi 25-umumiy o‘rta ta’lim maktabining fizika fani o‘qituvchisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan yoshlar murabbiysi»

Alimov Abdixamid Karimovich-Dehqonobod tumanidagi 89-umumiy o‘rta ta’lim maktabining matematika va informatika fanlari o‘qituvchisi, Qashqadaryo viloyati

Axadov Komiljon Yaxiyayevich-Do‘stlik tumanidagi 18-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktabining kimyo fani o‘qituvchisi, Jizzax viloyati

Jurayeva Raxima Bustanovna-Mingbuloq tumanidagi 13-umumiy o‘rta ta’lim maktabining ingliz tili fani o‘qituvchisi, Namangan viloyati

Qulmamatova Guljahon Abduraxmonovna-Muzrabot tumanidagi 14-umumiy o‘rta ta’lim maktabining biologiya fani o‘qituvchisi, Surxondaryo viloyati

Mirzayeva Nazira Usmanovna-Farg‘ona politexnika instituti qoshidagi Yormozor akademik litseyining ona tili va adabiyot fani o‘qituvchisi, Farg‘ona viloyati

Sayidova Nasiba Saidulloyevna -Qiziltepa yengil sanoat kasb-hunar kollejining maxsus fan o‘qituvchisi, Navoiy viloyati

Toshpulatova Matlyuba Abduganiyevna-Boyovut tumanidagi 4-umumiy o‘rta ta’lim maktabining boshlang‘ich sinf o‘qituvchisi, Sirdaryo viloyati

Xajiyev Kuvandik Sadullayevich-Urganch avtomobil va yo‘llar kasb-hunar kollejining maxsus fan o‘qituvchisi, Xorazm viloyati

Xalimova Nurzoda Olimovna-Vobkent qurilish va transport kasb-hunar kollejining maxsus fan o‘qituvchisi, Buxoro viloyati

«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan sport ustozi»

Shamirzayev Abduvali Tashpulatovich-Toshkent shahridagi ixtisoslashtirilgan bolalar va o‘smirlar sport maktabining boks bo‘yicha murabbiyi

Yurtimizda ta’lim tizimini rivojlantirish, o‘quv jarayoniga ilg‘or pedagogik texnologiyalarni joriy etish, chuqur bilim va kasb-hunarga ega malakali kadrlarni tayyorlash ishlariga qo‘shgan munosib hissasi, sog‘lom va barkamol avlodni voyaga yetkazish, yoshlarni vatanparvarlik, milliy va umuminsoniy qadriyatlarga hurmat ruhida tarbiyalashdagi katta xizmatlari uchun quyidagilar mukofotlansin:

«Fidokorona xizmatlari uchun» ordeni bilan

Erjanova Bagdagul Aralbayevna-Mo‘ynoq tumanidagi 4-umumiy o‘rta ta’lim maktabi direktorining ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha o‘rinbosari, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Qurbonov Abdulxafiz Yusupovich-Shahrixon avtomobil yo‘llari qurilishi kasb-hunar kollejining maxsus fan o‘qituvchisi, Andijon viloyati

Nazarova Fatima Sharipovna-Samarqand davlat tibbiyot instituti qoshidagi 2-akademik litseyning biologiya fani o‘qituvchisi, Samarqand viloyati

«Mehnat shuhrati» ordeni bilan

Abduraxmanova Ozoda Dexkanboyevna-Quyi Chirchiq tumanidagi 25-umumiy o‘rta ta’lim maktabining biologiya fani o‘qituvchisi, Toshkent viloyati

Baltayev Yusupbay Saparbayevich-Gurlan tumanidagi 40-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktabining matematika fani o‘qituvchisi, Xorazm viloyati

Bekmirzayeva Dilbar Karshiboyevna -Jizzax tibbiyot kollejining maxsus fan o‘qituvchisi, Jizzax viloyati

Bozarov Abdixakim Ergashevich-Navbahor tumanidagi 18-umumiy o‘rta ta’lim maktabining fizika fani o‘qituvchisi, Navoiy viloyati

Qilichova Dilorom Xaydarovna-Jondor tumanidagi 36-umumiy o‘rta ta’lim maktabining kimyo fani o‘qituvchisi, Buxoro viloyati

Mamadjanova Odina Axmadjonovna-Izboskan tumanidagi 17-umumiy o‘rta ta’lim maktabining boshlang‘ich sinf o‘qituvchisi, Andijon viloyati

Nurmuxamedova Barno Rashidovna-Shayxontohur tumanidagi 132-umumiy o‘rta ta’lim maktabining ingliz tili fani o‘qituvchisi, Toshkent shahri

Otarbayev Azatbay Uzakbayevich -Nukus madaniyat va san’at kollejining maxsus fan o‘qituvchisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Parpiyev Qodirali Maxsudaliyevich-To‘raqo‘rg‘on sanoat va transport kasb-hunar kollejining maxsus fan o‘qituvchisi, Namangan viloyati

Turapov Baxriddin Rajapovich-Yakkabog‘ tumanidagi 7-umumiy o‘rta ta’lim maktabining fizika fani o‘qituvchisi, Qashqadaryo viloyati

Urunov Ortiq Ummatovich-Bulung‘ur maishiy xizmat kasb-hunar kollejining maxsus fan o‘qituvchisi, Samarqand viloyati

Xidirova Zulxumor Abdirashidovna-Qumqo‘rg‘on tumanidagi 1-umumiy o‘rta ta’lim maktabi direktorining o‘quv ishlari bo‘yicha o‘rinbosari, Surxondaryo viloyati

Xojikulova Moxiraxon Usmonovna-Dang‘ara tumanidagi 1-umumiy o‘rta ta’lim maktabining ingliz tili fani o‘qituvchisi, Farg‘ona viloyati

Shermatov Said  Nazarovich-Xovos transport kasb-hunar kollejining maxsus fan o‘qituvchisi, Sirdaryo viloyati

II darajali «Sog‘lom avlod uchun» ordeni bilan

Abdumalikov Baxrom Abduganiyevich-Respublika oliy sport mahorati maktabining og‘ir atletika bo‘yicha bosh murabbiyi, Toshkent shahri

Toshxonova Go‘zalxon Voxobovna-Uchko‘prik tumanidagi 15-umumiy o‘rta ta’lim maktabining boshlang‘ich sinf o‘qituvchisi, Farg‘ona viloyati

Tursunpulatov Abror Nabiyevich-Toshkent viloyatidagi ixtisoslashtirilgan bolalar va o‘smirlar sport maktabining boks bo‘yicha murabbiyi

«Do‘stlik» ordeni bilan

Bozorova Nodira Tog‘oyevna-Karmana tumanidagi 13-umumiy o‘rta ta’lim maktabining boshlang‘ich sinf o‘qituvchisi, Navoiy viloyati

Boqiyev Asqarali Shomatovich-Kasbi qishloq va suv xo‘jaligi kasb-hunar kollejining maxsus fan o‘qituvchisi, Qashqadaryo viloyati

Boratova Nigoraxon Axmatjanovna-Farg‘ona shahridagi 4-bolalar musiqa va san’at maktabi direktori, Farg‘ona viloyati

Jo‘rayeva Ra’no O‘rinovna-Toshkent tibbiyot akademiyasi qoshidagi akademik litseyning kimyo fani o‘qituvchisi, Toshkent shahri

Ibragimova Gulbaxor Kayumovna-Andijon shahridagi 37-umumiy o‘rta ta’lim maktabining matematika fani o‘qituvchisi, Andijon viloyati

Kapitanov Yuriy Petrovich-Bekobod sanoat kasb-hunar kollejining ishlab chiqarish ta’limi ustasi, Toshkent viloyati

Qurbonova Matluba Xursanmurodovna-Tayloq tumanidagi 29-umumiy o‘rta ta’lim maktabining ona tili va adabiyot fani o‘qituvchisi, Samarqand viloyati

Kuchkarova Muxabbat Ishmuratovna-Jizzax shahridagi 15-umumiy o‘rta ta’lim maktabining boshlang‘ich sinf o‘qituvchisi, Jizzax viloyati

Mamatova Matluba Sotiboldiyevna-Chortoq tumanidagi 44-umumiy o‘rta ta’lim maktabining biologiya fani o‘qituvchisi, Namangan viloyati

Nametullayeva Nigarxan Genjebayevna-Kegeyli tumanidagi 14-umumiy o‘rta ta’lim maktabining ingliz tili fani o‘qituvchisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Urinboyeva Lolaxon Bolibekovna-Sardoba tumanidagi 14-umumiy o‘rta ta’lim maktabining matematika fani o‘qituvchisi, Sirdaryo viloyati

Xaliyarov Panji Azamovich-Jarqo‘rg‘on sanoat kasb-hunar kollejining maxsus fan o‘qituvchisi, Surxondaryo viloyati

Xodjayev Ravshan Ilxanovich-Buxoro olimpiya zaxiralari kollejining boks bo‘yicha murabbiyi, Buxoro viloyati

Xudayberganov Jamshid Ismailovich-Xorazm viloyatidagi ixtisoslashtirilgan bolalar va o‘smirlar sport maktabining dzyudo bo‘yicha murabbiyi

«Shuhrat» medali bilan

Abdugafurova Xafizaxon Yusupovna-Kosonsoy oziq-ovqat sanoati va xizmat ko‘rsatish kasb-hunar kollejining maxsus fan o‘qituvchisi, Namangan viloyati

Abdullayev Zoxid Shermamatovich-Samarqand axborot texnologiyalari kasb-hunar kollejining informatika va axborot texnologiyalari fani o‘qituvchisi, Samarqand viloyati

Abdurazakova Mexrinisa Raimberdiyevna-Angren pedagogika va xizmat ko‘rsatish kollejining maxsus fan o‘qituvchisi, Toshkent viloyati

Abdurozakov Sadik Muratovich-Shahrisabz tumanidagi 2-bolalar musiqa va san’at maktabining o‘zbek xalq cholg‘ulari sinfi o‘qituvchisi, Qashqadaryo viloyati

Aimuratova Gulbaxar Orinbayevna-2-Nukus tibbiyot kollejining maxsus fan o‘qituvchisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Amridinova Mavlyuda Shavkatovna-Samarqand shahridagi 9-Mehribonlik uyi tarbiyachisi, Samarqand viloyati

Axmadjanova Umidaxon Mo‘minovna-Qo‘rg‘ontepa tumanidagi 1-umumiy o‘rta ta’lim maktabining fizika fani o‘qituvchisi, Andijon viloyati

Babadjanova Dilbar Ruzmetovna-Xiva yengil sanoat kasb-hunar kollejining maxsus fan o‘qituvchisi, Xorazm viloyati

Bayqulova Manzura Jonzoqovna-Mirzaobod tumanidagi 3-maktabgacha ta’lim muassasasi tarbiyachisi, Sirdaryo viloyati

Ganiyev Abduvoxid Abduvaliyevich-Toshkent xizmat ko‘rsatish va servis kasb-hunar kollejining ishlab chiqarish ta’limi ustasi, Toshkent shahri

Danakulova Farida Eshimovna-Jomboy tumanidagi 15-umumiy o‘rta ta’lim maktabining fizika fani o‘qituvchisi, Samarqand viloyati

Dusmuratova Lola Kuvanovna-Termiz shahridagi 12-umumiy o‘rta ta’lim maktabining boshlang‘ich sinf o‘qituvchisi, Surxondaryo viloyati

Jiyanov Xasanboy Egamkulovich-Bekobod shahridagi 12-umumiy o‘rta ta’lim maktabining matematika fani o‘qituvchisi, Toshkent viloyati

Jolmurzayeva Tazagul Jumaxmedovna-Taxtako‘pir tumanidagi 7-umumiy o‘rta ta’lim maktabining qoraqalpoq tili va adabiyoti fani o‘qituvchisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Jonzoqova Sayyora Anvarovna-Yangiyer pedagogika kollejining maxsus fan o‘qituvchisi, Sirdaryo viloyati

Zaripova Saodat Sunatovna-Kattaqo‘rg‘on tumanidagi 2-umumiy o‘rta ta’lim maktabining ingliz tili fani o‘qituvchisi, Samarqand viloyati

Ibroximov Farxod Xasanovich-Yangiariq tumanidagi 15-umumiy o‘rta ta’lim maktabining fizika fani o‘qituvchisi, Xorazm viloyati

Kasimova Galiya Valizyanovna-Mirzo Ulug‘bek tumanidagi 2-bolalar musiqa va san’at maktabining fortepiano sinfi o‘qituvchisi, Toshkent shahri

Kenjayev Melikuzi Numonovich-Qo‘qon avtotransport kasb-hunar kollejining maxsus fan o‘qituvchisi, Farg‘ona viloyati

Qilichev To‘lkin Maxmurovich-Chirchiq olimpiya zaxiralari kollejining boks bo‘yicha bosh murabbiyi, Toshkent viloyati

Qurbonov Yunus Jurayevich-Qarshi tumanidagi 25-umumiy o‘rta ta’lim maktabining kimyo fani o‘qituvchisi, Qashqadaryo viloyati

Lutfullayev Xayrulla Shirinxonovich-Jizzax transport va aloqa kasb-hunar kollejining maxsus fan o‘qituvchisi, Jizzax viloyati

Mendibayev Baxram Rustamovich-Respublika oliy sport mahorati maktabining og‘ir atletika bo‘yicha murabbiyi, Toshkent shahri

Mirzayeva Aziza Saibjanovna-Xo‘jaobod tumanidagi 1-umumiy o‘rta ta’lim maktabining ingliz tili fani o‘qituvchisi, Andijon viloyati

Mirzayeva Gulbahor Xamdamovna-Qarshi shahridagi «Muruvvat» nogiron bolalar uchun internat uyi tarbiyachisi, Qashqadaryo viloyati

Muradova Nodira Baxodirovna-Namangan sanoat kasb-hunar kollejining ingliz tili fani o‘qituvchisi, Namangan viloyati

Murodov Halim Salimovich-Kogon shahridagi 17-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktabining tarix fani o‘qituvchisi, Buxoro viloyati

Muxitdinova Sayyora Tuxtayevna-Buxoro politexnika kasb-hunar kollejining maxsus fan o‘qituvchisi, Buxoro viloyati

Nazarov Sarsenbay Paxraddinovich-Qonliko‘l qishloq xo‘jaligi kasb-hunar kollejining maxsus fan o‘qituvchisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Namozova Xabiba Raxmankulovna-Uzun tumanidagi 3-umumiy o‘rta ta’lim maktabining matematika fani o‘qituvchisi, Surxondaryo viloyati

Paxritdinova Nodira Askarovna-Yashnobod tumanidagi 67-umumiy o‘rta ta’lim maktabining boshlang‘ich sinf o‘qituvchisi, Toshkent shahri

Poyanov Zokirjon Ziyadullayevich-Denov tumanidagi «Hazorbog‘» qishloq xo‘jaligi kasb-hunar kollejining ishlab chiqarish ta’limi ustasi, Surxondaryo viloyati

Rayimov Ravshan Isayevich-Xatirchi tumanidagi 17-umumiy o‘rta ta’lim maktabining geografiya fani o‘qituvchisi, Navoiy viloyati

Raupov Ilyos Axadovich-G‘ijduvon tumanidagi 27-umumiy o‘rta ta’lim maktabining fizika fani o‘qituvchisi, Buxoro viloyati

Sadullayeva Guliston Nurullayevna-Xonqa tumanidagi 22-umumiy o‘rta ta’lim maktabining tasviriy san’at va chizmachilik fanlari o‘qituvchisi, Xorazm viloyati

Saidov Rizoqul Yoriqulovich-Peshku sanoat kasb-hunar kollejining informatika va axborot texnologiyalari fani o‘qituvchisi, Buxoro viloyati

Sattorova Maxfuza G‘apporovna-Furqat tumanidagi 25-umumiy o‘rta ta’lim maktabining matematika fani o‘qituvchisi, Farg‘ona viloyati

Safarov Bobomurod Raximovich-G‘uzor neft-gaz sanoati kasb-hunar kollejining maxsus fan o‘qituvchisi, Qashqadaryo viloyati

Soatova Gulchiroy Karimovna-Muborak sanoat kasb-hunar kollejining maxsus fan o‘qituvchisi, Qashqadaryo viloyati

Tuychibayeva Xilolaxon Erkinovna-Uchqo‘rg‘on tumanidagi 1-umumiy o‘rta ta’lim maktabining fizika fani o‘qituvchisi, Namangan viloyati

Tuxtabayev Zuxritdin Parpiyevich-Andijon maishiy xizmat kasb-hunar kollejining maxsus fan o‘qituvchisi, Andijon viloyati

Umirov Oybek Abduvayitovich-Toshkent temir yo‘l transporti kasb-hunar kollejining maxsus fan o‘qituvchisi, Toshkent shahri

Urashayeva Umit Allamuratovna-Xo‘jayli agroiqtisodiyot kollejining maxsus fan o‘qituvchisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Xayitov Sherali Ismatovich-Baxmal tumanidagi 44-umumiy o‘rta ta’lim maktabining jismoniy tarbiya fani o‘qituvchisi, Jizzax viloyati

Xodjayeva Mashxura Mirzaabdullayevna-Namangan tumanidagi 8-umumiy o‘rta ta’lim maktabining boshlang‘ich sinf o‘qituvchisi, Namangan viloyati

Xodjimatova Xikoyatxon Tursunovna-Farg‘ona shahridagi «Muruvvat» nogiron bolalar uchun internat uyi tarbiyachisi, Farg‘ona viloyati

Xuddiyev Komiljon Muxtorovich-Navoiy konchilik kollejining ishlab chiqarish ta’limi ustasi, Navoiy viloyati

Sharipova Durdona Mirazamovna-Uchtepa tumanidagi 4-umumiy o‘rta ta’lim maktabining matematika fani o‘qituvchisi, Toshkent shahri

Shoxo‘jayev Shoqosim Sidiqovich-Oqqo‘rg‘on agrosanoat va tadbirkorlik kasb-hunar kollejining fizika fani o‘qituvchisi, Toshkent viloyati

Yakubov Chori Adinayevich-Angor pedagogika kollejining tasviriy san’at va chizmachilik fanlari o‘qituvchisi, Surxondaryo viloyati

O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti
vazifasini bajaruvchi                                                          Sh.Mirziyoyev

Toshkent shahri,

2016-yil 29-sentabr




Manba: Uza.uz
Maqola sanasi: 30 Sentyabr 2016 09:12


Yangiliklar bolimiga o`tish


  © Copyright 2017 O`zR XTV huzuridagi MUDRM      www.gov.uz    www.uz    www.ccitt.uz    www.ziyonet.uz    www.multimedia.uz